Geen brugfinale voor Nederlandse heren in Montreal

MONTREAL - De Nederlandse heren weten tijdens de kwalificatie van het WK-turnen in Montreal geen finale op brug te halen. Frank Rijken turnt een prima oefening, maar zijn score is niet voldoende voor een finale. Epke Zonderland en Boudewijn de Vries moeten een val incasseren. Op voltige wisten de Nederlandse heren, ondanks sterke D-scores, ook geen finale te behalen. De mannen van Oranje komen nog in actie op rek en vloer om zich daar mogelijk in de finale te turnen.

Voordat de Nederlandse heren naar brug gingen stond de beste score van 15.466 op naar van Verniaiev. De top acht liep van deze score tot de 14.8 punten van de Chinese Xiao. In deze rotatie zijn eerst twee andere gymnasten aan zet. Zonderland is de eerste Nederlander. Hij start sterk met een strakke tippelt, maar moet het toestel vroegtijdig verlaten bij de Diamidov. Hij scoort 10.933 punten en heeft daarmee zeker geen finale en komt met een D-score van 4.1 punten zelfs op een voorlopige 107e plaats. Frank Rijken scoort 13.7 punten na een prima oefening, met hier en daar wat kleine verbeterpuntjes. Een prima score, met een D-score van 5.8 maar helaas niet genoeg voor een brugfinale. De Vries kwam eerder vandaag in actie op voltige en moest daar twee vallen incasseren. Hij heeft zijn dag niet en turnt een val in zijn afsprong. Met 12.1 punten eindigt hij voorlopig op een 81e plaats. Het klassement is echter nog niet definitief gezien deze subdivisies nog niet ten einde is.

Comments are closed.