Geen eremetaal voor Zonderland tijdens brugfinale in Parijs

PARIJS- Tijdens de brugfinale van de wereldbekerwedstrijd in Parijs eindigt Zonderland met 13.7 punten op een zesde plaats. Oleg Verniaiev wint met een overweldigende score van 15.250 punten het goud. Het zilver wordt gewonnen door zijn landgenoot Pakhniuk. De derde score wordt geturnd door Axel Augis en Marcel Nguyen.

De Roemeense Comuna opent deze finale met een prima oefening. Hij legt de lat op 13.9 punten. Zonderland, voornamelijk bekend als Olympisch kampioen op de rekstok, maar heeft eerder ook al vele medailles gewonnen op dit toestel. Kwalificeerde zich op het nippertje voor deze finale met een score van 14.0 punten. Er was in deze oefening zeker nog wel ruimte voor verbetering, hopelijk gaat het vandaag wat beter. Begint erg strak, maakt een huizenhoge spreidsalto, maar gaat de mist in met zijn een na laatste onderdeel. Turn de afsprong wel weer sterk. Geen foutloze oefening voor de Fries, hij krijgt een score van 13.7. De Japanse Takeda is de volgende aan zet, hij moet twee vallen incasseren en dingt daardoor niet meer mee naar het eremetaal. Met 11.450 eindigt onderaan in het voorlopige klassement. Oleg Verniaiev, huidig Olympisch kampioen op dit toestel, kwalificeerde zich als derde voor deze finale. Met die score van 14.7 punten zou hij nu de leiding aan dit toestel overnemen. Eerst moet hij het waar maken. Weet de handstand op 1 ligger lang aan te houden. Eindigt zijn sterke oefening met dubbelhurk half vooruit uit de brug. Hij legt de lat van 13.9 naar maarliefst 15.250 punten! De Franse Axel Augis is de eerst volgende die mag proberen om deze hoge score te evenaren. Hij turnt in een kalm tempo met hoge salto's boven de liggers. Publiek is onder de indruk van zijn hoge spreid salto en schreeuwt hem naar de afsprong toe, die hij met een hup zijwaarts weet te landen. Met 14.450 punten komt hij voorlopig op de tweede plaats. De tweede turner uit Ukraine deze finale is Pakhniuk, ook hij turnt een strakke oefening. Wau uitvoering is hij heel sterk, voor het publiek is de oefening minder spectaculair dan die van zijn landgenoot. Zijn oefening wordt gewaardeerd met 15.0 punten.De volgende in deze finale is de Duitse Nguyen, hij won afgelopen Spelen het zilver op dit toestel. Zijn salto's zijn wat minder hoog boven de liggers, maar hij weet ze ontzettend snel te draaien waardoor hij ze toch een voor een weet te halen. Een slinger met een hele draai, lijkt wat uit balans maar hij houdt het ritme in zijn oefening vast. Eindigt met dubbel hoek achterover. Hij scoort hetzelfde als Augis, namelijk 14,450 punten. Daarmee hebben zij voorlopig de derde score met nog twee gymnasten te gaan.Kuzmickas turnt een prima oefening, moet zijn handstanden hier en daar wat corrigeren. Hij lijkt geen gevaar te zijn voor de heren die momenteel de podiumplaatsen bezetten. Dit wordt bevestigd met zijn score van 13.450 punten. Tvorogal is de laatste gymnast deze brugfinale. Kan hij Verniaiev, Pakhniuk van de eerste en tweede plaats af stoten? Hij turnt een kort maar krachtige oefening, 13.850 is zijn score.

Comments are closed.