Goud voor Zonderland en zilver voor Deurloo rekstokfinale in Parijs

PARIJS- Epke Zonderland wint het goud tijdens de Wereldbekerwedstrijd in Parijs, met 0.050 verschil wint Bart Deurloo het zilver. Het brons wordt omgehangen bij de Japanse Tanaka. 

Srbic plaatste zich als derde achter Zonderland voor deze finale. Turnt hier een prima oefening van 13.750 punten bij elkaar. De volgende is de Fransoos Augis, hij won een maand geleden het goud op dit toestel tijdens de Universiade, hij turnt onder andere een Cassina, een Kolman en een Yamawaki onder luidde aanmoedigen 'allez' werkt hij naar zijn afsprong toe die hij als een huis weet te staan met 14.250 punten neemt hij de leiding in het klassement over. Sugino, is de eerste Japanse turner deze rekstokfinale, plaatste zich als achtste voor deze finale. Moet corrigeren in een reus, maar het publiek schreeuwt hem naar de juiste handstand toe. Hij werkt toe naar een Kovacs en vervolgens naar zijn afsprong. Hij oogt niet helemaal tevreden, maar heeft zich letterlijk goed staande gehouden in de handstand bovenop de rekstok. Hij scoort 13.9 punten. Zonderland, Olympisch kampioen aan dit toestel in Londen. Begint erg netjes. Turnt vervolgens de Cassina, de Kovacs. Voert de snelheid wat op naar Kolman en de Gaylord. Het publiek geniet hoorbaar van zijn oefening. Hij maakt zijn oefening netjes af en gooit zijn vuisten in de lucht na de landing. Hij is blij met zijn performance. Wachtend op het punt staat hij er opgelucht bij, dat groeit alleen maar wanneer hij de leiding in het klassement overneemt met een score van 14.8 punten! Zijn D-score bestaat uit 6.4 punten. De Franse Boulet, scoorde 14.250 in de kwalificatie, maakt heel wat reuzenzwaaien om het tempo op te voeren naar zij eerste Cassina, maar mist de stok en valt. Hij turnt dezelfde nog een keer en vangt hem dit keer wel op gevolgd door een Kovaks en een Kolman die los van elkaar worden geturnd. Moet wat kracht bijzetten na de Yamawaki maar kan zijn oefening vervolgens wel uitturnen. De score van Boulet is 12.5 Bretschneider, werkt meteen toe naar zijn eerste vluchtelement de Cassina. Turnt daarna zijn spectaculaire Brettschneider en vangt de Kolman vervolgens erg ruim op. Het tempo zakt een beetje waarna hij onder andere een Yamawaki, een Weiler en Quast turnt. In zijn afsprong moet hij zijn benen inhurken om rond te komen. Dit heeft niet voldoende effect en hij valt op zijn buik. Hiermee kan hij nooit boven de score van Epke uitkomen, met nog twee turners te gaan is Epke zeker van een medaille. Brettsneider scoort uiteindelijk 13.650 punten. Yusuke Tanaka, won goud met het Japanse team op de afgelopen Spelen en kwalificeerde zich als eerste voor deze finale. Hij turnt onder andere een huizenhoge Kovacs en veel combinaties van reuzenzwaaien in verschillende grepen met handstanden en draaien. Hij moet twee grote stappen zetten in zijn afsprong. Dit alles levert hem14.40 punten op. Deurloo is de laatste gymnast deze finale, hij scoorde 14.1 in de kwalificatie. Hij kan zich zeker nog bij de top drie turnen. Begint met een Kovacs en Cassina. Voert de snelheid wat op naar de Kolman. Gaat rustig verder naar een huizenhoge Yamawaki. Keurige benen gedurende de hele oefening. Staat als een huis in zijn afsprong. Hij scoort 14.750 en eindigt met 0.050 verschil achter Epke Zonderland en pakt daarmee het zilver!

 

Comments are closed.