Oksana Chusovitina op weg naar Rio

Glasgow - Na de eerste subdivisie van de kwalificatie van de dames staat Oksana Chusovitina in de meerkamp op plaats drie met 52,998 punten. Is zij op weg naar haar zevende Olympische Spelen? 

De meerkamp is niet echt het ding van Chusovitina. Ze blinkt uit op sprong. "In de bundesliga heb ik ook wel meerkamp geturnd. Het is niet zo zwaar, ik train nu ongeveer een jaar gericht op de meerkamp". In de kwalificatie turnde deze levende legende voor het eerst een sprong genoemd Produnova. Een overslag met dubbele salto voorover, maar door enkele vrouwen geprobeerd in het verleden. "Ik vind de Produnova veel fijner voelen dan die schroeven. Mijn arm schoot nu van mijn been, dus hij lukte niet. Maar normaalgesproken voelt dit fijner." Op de vraag waarom Chusovitina dit risico wil nemen antwoord zij zelfverzekerd: " Ik heb nog heel veel tijd tot aan de Olympische Spelen. Het voelt goed, ik heb geen angst."

Deze post is ook beschikbaar in: Engels

Comments are closed.