Rekstokfinale voor Deurloo en Zonderland

MONTREAL - Deurloo en Zonderland weten zich te kwalificeren voor de rekstokfinale van het WK turnen in Montreal. Zonderland wist zich met een score van 14.433 punten als eerste te kwalificeren, Deurloo kwalificeert zich ook voor deze finale. Beiden heren leken voor een 'veilige' oefening te hebben gekozen, daarmee weten zich dankzij een prima uitvoerig te kwalificeren voor de finale aan het koningstoestel. Zonderland turnde eerder vandaag nog en val op brug, maar weet zich dus goed te herpakken. 

De een na laatste rotatie van de laatste subdivisie turnen de Nederlandse heren aan de rekstok, de hoogste score tot nu toe is voor de Zwitserse Breagger. Hij heeft de lat op 14.433 punten gelegd. Een score die voor zowel Zonderland als Deurloo haalbaar moet zijn. Deurloo is als eerste aan zet, hij turnde eerder vandaag een prima oefening op voltige, maar haalde daar geen finaleplaats. Hij neemt geen risico en turnt al zijn vluchtelementen los. Een goede keuze want hij weet ze een voor een op te vangen. Kovac, Cassina en Kolman. Hij krijgt met een D-score van 6.1 punten een score van 14.033 punten. Dat is voorlopig genoeg voor een vijfde plaats in het klassement. Zonderland moest in de vorige rotatie en val incasseren aan brug, heeft hij zich op tijd kunnen herpakken? Ook hij speelt op safe en laat zijn Gaylord 2 nog even achterwegen. Hij turnt Cassina en Kovacs in combinatie. Gevolgd door een Kovacs gestrekt en een Kolman. Een prima oefening die wordt beloond met 14.433 punten. Daarmee is hij al zeker van een finale op zijn toestel want dit is voorlopig de eerste score. Hij scoort evenveel punten als de Zwitserse turner die de lat op 14.433 had gelegd, maar doordat Zonderland hoger scoort in de uitvoerig neemt hij de leiding in het klassement over. Voor Deurloo is nog niets definitief, hij zakt door de prestatie van Zonderland naar de zesde plaats. In de volgende rotatie komen nog vijf gymnasten in actie. Zijn clubgenoot Frank Rijken is deze rotatie nog aan zet is. Ook hij zet een prima oefening neer en wordt beloond met 12.566 punten. Zonderland eerste en Deurloo zesde, twee Brazilianen en drie Nieuw-Zeelanders kunnen het feestje voor Deurloo in theorie nog verpesten. De Braziliaanse Souza, turnt niet genoeg punten bij elkaar voor een finale aan rek. Wel neemt hij deze prima score mee in het meerkampklassement waar hij wel een finale weet te behalen. Ook Ellis en Dyson weten niet boven Deurloo uit te komen. Met nog twee turners te gaan is Deurloo zeker van een finaleplaats.

Comments are closed.