Thorsdottir pakt EK zilver op balk

CLUJ-NAPOCA- Catalina Ponor pakt haar vijfde Europese titel op het onderdeel balk. Eythora Thorsdottir pakt met een fantastische oefening het zilver, gevolgd door Larissa Iordache met het brons.  


Tabea Alt mag het spits afbijten in deze historische balkfinale. Zij gaat echter direct de fout in met haar acroserie losse radslag loopsalto loopsalto en moet een val incasseren. Ze komt hierna niet meer in haar ritme en scoort slechts 10,966. Sanne Wevers start wat zenuwachtig aan haar oefening en kan veel combinaties niet turnen. Haar pirouettes worden wel gehaald, maar een hoge score zit er hierdoor niet meer in. Ze scoort 13,341. Larissa Iordache turnt een goede oefening met een enkele wankeling, maar maakt bij de afsprong een grote fout. Ze kan een val net aan voorkomen, maar dit zijn dure uitvoeringsaftrekken. Ze scoort nog 13,966 en staat daarmee aan de leiding.  Fragapane vervangt haar geblesseerde landgenote Becky Downie in deze balkfinale en begint met een huizehoge twistsalto, maar ook zij moet bij haar acroserie een val incasseren en scoort slechts 12,533. Ellie Downie turnt wel in deze finale. Heeft wat kleine wankelingen gedurende haar oefening en ook zij mist hierdoor wat combinaties. Met een score van 13,433 wordt zij vierde. Dan het is het de beurt aan Eythora Thorsdottir. Ze turnt een geweldige oefening en turnt zich naar 14,066 en gaat op dat moment aan de leiding, maar hierna is het de beurt aan vedette Catalina Ponor uit het thuisland. Ook zij turnt fantastisch zonder grote fouten en scoort 14,566 en gaat daarmee ruimschoots aan de leiding. Marine Boyer uit Frankrijk moet ook een val incasseren met haar acrobatische serie en scoort 12,966. Tot slot is het de beurt aan Kovacs, de negende turnsters, omdat twee turnsters Downie vervangen, vanwege eenzelfde score. Kovacs turnt een prima oefening, maar heeft te weinig moeilijkheid om Ponor, Thorsdottir en Iordache te overtreffen. Sanne Wevers wordt vijfde.

Comments are closed.