Vloerfinale voor Bram Verhofstad

MONTREAL - Tijdens de kwalificatie van het WK-turnen in Montreal was er een technisch mankement, een deel van de vloer veerde niet en daardoor mochten de Nederlandse heren voor een tweede keer hun vloeroefening laten zien. Dit worp zijn vruchten af Bram Verhofstad plaatst zich als zevende voor de vloerfinale. Schmidt was in eerste instantie eerste reserve, maar zakte na zijn tweede poging in het klassement. Eerder wisten Deurloo en Zonderland zich al te kwalificeren voor de rekstok finale. Zonderland kwalificeerde zich met de beste score. Op brug wist Nederland geen finale te halen, op voltige liet Nederland zien veel potentie te hebben. Ondanks de sterke D-scores leverden de heren geen voltige finale op.

Bram Verhofstad, Bart Deurloo en Casimir Schmidt zullen proberen zich te kwalificeren voor de vloerfinale. Eerder vandaag moest Schmidt een val incasseren op voltige, waardoor hij ondanks een hoge D-score hier geen finale behaalde. Ook De Vries en Deurloo misten ondanks een hoge moeilijkheid de kans om zich te kwalificeren voor de finale op voltige. Op brug lukte het de Nederlanders ook niet om zich in een finale te turnen. Op rek zien we Nederland wel terug in de finale, Bart Deurloo en Epke Zonderland zien we terug in de finale op dit koningstoestel. Vloer is het laatste toestel voor Nederland. Bram Verhofstad zal de eerste Nederlander zijn die zich probeert te kwalificeren. Een score rond de 14.5 is noodzakelijk voor de top acht van de wereld. De eerste vloeroefening vloog Verhofstad buiten de lijnen in zijn derde serie, maar de tweed keer weet hij deze, zoals alle andere series, prima te landen. Hij verbetert zijn score van 13.866 punten naar 14. 433 punten! Twee super scores voor een WK-debutant. Hiermee staat Verhofstad voorlopig zevende op de geschoonde lijst. Schmidt turnde in zijn eerste beurt 14.133 punten, daarmee zou hij na een protest waardoor zijn score naar 14.233 punten werd opgehoogd een eerste reserveplaats voor de finale opleveren. Verhofstad heeft daar nu dus een stokje voor gestoken. Hij weet zijn score niet te verbeteren en turnt 13.533 punten. Hij staat daarmee ook niet meer in de top twintig van het klassement op vloer. Deurloo turnt zijn oefening niet opnieuw.

 

Comments are closed.