Voorbeschouwing Olympische meerkampfinale Bart Deurloo

Vandaag is de individuele meerkamp finale waar onder andere Bart van Deurloo aan deel zal nemen. Hij wist zich als veertiende te plaatsen voor deze Olympische finale. Hij zal het onder andere opnemen tegen de huidige Olympisch kampioen en zesvoudig wereldkampioen Uchimura en de Europese kampioen Verniaiev. Hoe staan de mannen er voor?

Kwalificatie
Michel Bletterman zat in het traject naar de Olympische Spelen, maar werd niet geselecteerd voor het team. Ondanks dat volgt hij de Spelen op de voet. “Ik had wel verwacht dat Bart een finale zou halen,” legt Bletterman uit. “Ik had gehoopt dat het Frank ook zou lukken.” Ondanks een prima optreden in de kwalificatie ziet Bletterman van Sportstad Heerenveen wel verbeterpunten voor zijn landgenoot. “Hij had wat slordigheidsfoutjes, wanneer je niet alle landingen ‘stickt’ dan scheelt dat een hoop.” Er zijn dus nog wat punten te halen in de landingen. Als we puur naar de scores kijken zien we dat hij op rek de meeste aftrek in de uitvoering heeft gekregen. Zijn D-score is wel het hoogste is op dit toestel. De minste aftrek kreeg Deurloo voor zijn sprong en zijn uitgangswaarde daar ook het laagste is. Verder lag zijn uitvoering tussen de 8.1 en 8.4 punten. "Ik vind hem vooral gefocust," zegt trainer Rob Stout die bij de club van Bart Deurloo training geeft. "Hij weet wat hem te doen staat."

Medaillekansen
Velen verwachten dat de strijd om het goud tussen de Japanse Uchimura en de Ukrainse Verniaiev zal gaan. Yin Alvarez, coach van het Amerikaanse team, zegt; "Nou, ik denk dat alle deelnemers ene kans maken, maar ik kan zeggen dat Verniaiev een grote kans maakt om te winnen. Ondanks dat velen dat niet met me eens zullen zijn." Uchimura is de grote favoriet in deze finale, maar in de kwalificatie viel hij van de rekstok. “Ik denk dat Bart wel tegen Uchimura op kijkt,” legt Bletterman uit. “Dat doet volgens mij de hele turnwereld. Hij is een robot.”. Daarmee doelt Bletterman op het feit dat Uchimura al zes wereldtitels in de meerkamp heeft gewonnen en de huidige Olympisch kampioen is. In Japan wordt hij op handen gedragen. Uchimura scoorde in de kwalificatie 90.498 punten met een val van de rekstok, Verniaiev kwalificeert zich als eerste met ongeveer anderhalve punt meer. Hij heeft de teamfinale van maandag niet voluit geturnd om zichzelf te sparen voor deze finale. De man wist zich voor de finales op voltige, sprong, brug en rek te kwalificeren, waar de Japanner dinsdag de teamtitel won en zich eerder al kwalificeerde voor de vloerfinale. De strijd om het brons, "Die gaat tussen heel veel jongens," aldus Yin Alvarez. De Rus Belyavskiy, de Chinees Deng en de Brit Wilson turnden ook een stabiele meerkamp. Kortom, het zal een spannende wedstrijd worden in Brazilië. Het thuispubliek zal de Braziliaan Sasaki naar een mooie plaats juichen. Hij wist zich als achtste te kwalificeren. Rob Stout, trainer bij O&O Zwijndrecht denkt dat er nog een Brit op het podium komt. "Zij zijn echt strijders," aldus Rob Stout. "Dat valt me de laatste jaren echt op, dus Max Whitlock en Nile Wilson kunnen nog als verrassing op het podium komen. Zoals Whitlock turnde op voltige in de teamfinale.. niet normaal!"

Amerikanen
In de finale zien we ook nog de Amerikanen Mikulak en Brooks. Mikulak wist zich ondanks een val op voltige als zevende te kwalificeren. Voormalig teamgenoot van Sam Mikulak, uit het team van de Universiteit van Michigan, Syque Ceasar is van mening dat Mikulak in de kwalificatie niet op zijn best was. “Hij viel van voltige. De andere toestellen deed hij prima. Hij is zeker in de running voor een medaille. In de teamfinale oogde hij erg kalm en zelfverzekerd” Naast Mikulak zien we nog een tweede Amerikaan in de individuele finale. “Ook Brooks was niet op zijn best in de kwalificatie,” legt Ceasar uit. “Ook hij viel van voltige. Brooks heeft een mindere moeilijkheidswaarde maar is erg sterk in de uitvoering. Van Brooks verwacht ik geen medaille, tenzij hij foutloos turnt en de anderen wat fouten maken.”

Doel
“Bart heeft een mooie stijl van turnen,” aldus Syque Ceasar. Bart Deurloo eindigde in de kwalificatie als veertiende, het zou een mooie prestatie zijn om tijdens de finale in de top tien te eindigen. Bletterman spreekt nog meer vertrouwen uit in zijn teamgenoot. “Ik denk dat het lastig wordt om in de top 3 te eindigen, maar niks is onmogelijk. Ik gun het hem van harte!”

Deelnemers individuele meerkamp:

1 191 UKR VERNIAIEV Oleg 91.964 Qualified
2 154 JPN UCHIMURA Kohei 90.498Qualified
3 176 RUS BELYAVSKIY David 89.799 Qualified
4 116 CHN DENG Shudi 89.665 Qualified
5 139 GBR WILSON Nile 89.240 Qualified
6 151 JPN KATO Ryohei 89.232 Qualified
7 195 USA MIKULAK Samuel 89.041 Qualified
8 112 BRA SASAKI Sergio 88.898Qualified
9 178 RUS KUKSENKOV Nikolai 88.848Qualified
10 117 CHN LIN Chaopan 88.631 Qualified
11 111 BRA MARIANO Arthur 88.465 Qualified
12 138 GBR WHITLOCK Max 88.232 Qualified
13 121 COL CALVO MORENO Jossimar Orlando 87.506 Qualified
14 164 NED DEURLOO Bart 86.990Qualified
15 123 CUB LARDUET Manrique 86.814 Qualified
16 108 BLR LIKHOVITSKIY Andrey 86.765 Qualified
19 192 USA BROOKS Christopher 86.331 Qualified
20 106 AZE STEPKO Oleg 86.208Qualified
21 181 SUI BRAEGGER Pablo 86.199 Qualified
22 143 GER NGUYEN Marcel 86.098Qualified
23 131 FRA AUGIS Axel 86.032 Qualified
24 140 GER BRETSCHNEIDER Andreas 85.698 Qualified
25 184 SUI YUSOF Eddy 85.365 Qualified
26 125 CYP GEORGIOU Marios 85.289 Qualified

 

Deze post is ook beschikbaar in: Engels

Comments are closed.