Wevers vijfde in balkfinale in Parijs

Parijs- Sanne Wevers eindigt als vijfde tijdens de balkfinale van de wereldbekerwedstrijd in Parijs. Ze valt tijdens haar drievoudige pirouette en scoort uiteindelijk 12.9 punten. Het goud gaat naar Iordache met een score van 14.2 punten. Het zilver wordt omgehangen bij Boyer met 13.6 punten. Het brons wordt mee naar huis genomen door Fragapane met een score van 13.2 punten.

Hussein uit Egypte is de eerste gymnaste deze finale, voor velen nog onbekend, ze kwam als achtste deze finale binnen. Turnt een prima oefening, een grot wankeling maar herpakt zich weer met een flikflak hele draai. Arabier dubbelhoek als afsprong, valt daarmee na wat stappen naar achteren alsnog op haar billen. Ze scoort 11.350 punten. Frangapane kwalificeerde zich als vijfde voor deze finale. Opent met een twist vanuit staat. Het publiek is onder de indruk. Loopflikflak naar streksalto. Pirouette en hurkhoeksprong hele draai. Loopflikflak, flikflak, dubbelhoek. Wat dicht op de punt van de balk uitgevoerd, maar ze weet de afsprong prima te landen. Ze turnt 13.2 punten bij elkaar. De Roemeense Iordache scoorde in de kwalificatie 15.0 punten en kwalificeerde zich daarmee als eerste voor deze finale. Hier begint ze haar balkoefening met vrije radslag. Loopflikflak naar schroef. Wisselspagaat halve draai. Dubbele pirouette, is uit balans en pak t de balk met haar handen vast om te blijven staan. Arabier schroef gestrekt, deze weet ze als een huis te staan. Springserie, netjes uitgevoerd allemaal mooi door spagaat. Vrije loopverslag naar spagaatsprong. Kleine wankel. Arabier flikflak drievoudige schroef af, met een minuscuul hupje. Ze haalt 14.2 punten, wat een verschil met de score van gisteren. Dit is een punt hoger dan waarmee Sanne zich gisteren wist te kwalificeren. Eerst is de beurt aan Voss. De Duitse Voss turnde in de kwalificatie 0.550 minder dan Sanne Wevers. Arabier loopflikflak zonder handen als opsprong. Losse loopverslag naar sisonne. Wisselspagaat hele draai. Vrije radslag naar wisselspagaat. Aarzeling. Wisselspagaat halve draai. Zijwaartse salto. Loopflikflak naar loopsalto, komt niet helemaal goed uit en valt. Pirouette. arabier tweeënhalve schroef als afsprong ze scoort 11.850 punten. Boyer is de eerste Franse in deze balkfinale, daardoor laait het publiek ook weer op wanneer zij op de wedstrijdvloer verschijnt. Ze opent met een zitdraai, zuiver uitgevoerd. Arabier streksalto. Pirouette geheven naar pirouette. Vrije loopverslag, wankel. mist daardoor haar combinatie spagaat naar hurkhoek. Vrij radslag, ook hier een wankel naar haar springcombinatie naar zijwaartse salto. Grote wankel, maar het publiek schreeuwt haar terug op de balk. Het publiek is opgelucht wanneer ze op het toestel weet te blijven en veilig haar afsprong kan maken. Met 12.8 punten. Wevers, huidig Olympisch kampioene op dit toestel en ook gedragen door het publiek. Arabier loopflikflak op. Dubbel geheven pirouette. Vrije radslag naar vrije radslag. Kleine balans correctie. vrije loopverslag naar spagaatsprong en flikflak hele draai. Drievoudige pirouette, maar deze weet zij niet onder controle te houden en ze valt. Pirouette geheven, naar enkelvoudige pirouette. Wankel vermomd in een armbeweging. Dubbele pirouette naar loopsprong en hurksprong halve draai. Wisselspagaat naar hurkhoeksprong hele draai en loopflikflak. Strakke combinatie. Auerbach gestrekt met hele draai, grote stap naar voren. Ze scoort 12.9. De vierde score tot nu toe. De Jesus dos Santos is de tweede Francaise die voor het thuispubliek deze finale turnt. Kleine wankel in de opsprong, kleine wankel in hoeksalto voorover. Loopflikflak naar streksalto achterover. Staat als een huis. Wisselspagaat en spagaat half, haalt haar spagaat niet en turnt een grote wankel. Oogt heel nerveus voor het thuispubliek, maar blijft of het toestel en sluit af met een huizenhoge dubbelhurk achterover. Ze scoort hetzelfde als Sanne, namelijk 12.9 punten. De Belgische Derwael kwalificeerde zich als zevende voor deze finale. Arabier loopsalto als opsprong. Loopflikflak naar loopsalto oen loopflikflak, wat uit balans maar an zichzelf corrigeren. Vrije loopverslag naar spagaatsprong. Dubbele uitdraai, ook deze erg uit balans, maar weet ook deze wankel wonderbaarlijk onder controle te houden. Wisselspagaat naar loopring. Combinatie niet gehaald door balans correctie. Vrije raslag. Simone naar hurkhoeksprong. Auerbach hele draai, wat afgeboekt. Ze scoort 12.8 punten en komt daarmee net onder Sanne op de zesde plaats.

Comments are closed.